Geoblog.pl    stock    Podróże    Ferie 2024 - Etiopia    Dokąd na ferie?
2024

Dokąd na ferie?

Turcja
Turcja, Stambuł

Wiosna 2023 była dla mnie szczególnie intensywna, jeśli chodzi o zakupy biletów lotniczych. Najpierw super promocja (czy też error fare) Lufthansy, którą wykorzystamy w kwietniu 2024, a dwa tygodnie później regularna promocja Turkish Airlines. Za 1800 zł za osobę kupiłem w okolicach ferii mazowieckich bilety do miejsca, które normalnie kosztuje z 1000 zł więcej. Specjalnie piszę „w okolicach ferii mazowieckich”, bo nie był to w 100% termin feryjny (ten feryjny kosztował znacznie więcej, chyba z 2700 za osobę). Ale liczyłem na to, że Turkish zmieni rozkład, co pozwoli mi skorygować daty wylotu i wpasować się idealnie w te dwa tygodnie. I tak się stało. Turkish zmienił rozkład, a ja piszę tę notkę ze Stambułu, w którym mamy przesiadkę i dzięki liniom lotniczym spędzamy noc i pół dnia w komfortowym pięciogwiazdkowym hotelu.

Spędzimy więc całe 15 dni we wspaniałym kraju. W kraju, w którym już byłem samodzielnie i obiecałem sobie wrócić z rodziną. Kraju, który ma do zaoferowania wszystko – piękną przyrodę (podpowiem – amplitudy wysokości od ponad 4500 m n.p.m. do 130 m p.p.m.) wspaniałych ludzi, niesamowite zabytki. Było tu ostatnio dość niespokojnie, ale przewodnik obiecał mi, że wszystko jest w porządku, tylko problematyczny region zwiedzimy drogą lotniczą.

No więc dokąd jedziemy?

migot
migot - 2024-01-12 10:32
Ale wspaniale! Jq się jakoś w te promki Turkisha, mimo wielkich chęci i sentymentu do linii, wstrzelić nie mogę... jakies pro tipy musisz mi sprzedać!

A gdzie... hmm... strzelalabym jakąś Indonezję? Albo ta okolica...

stock - 2024-01-12 10:52
A była taka piękna z Katowic, Joael o niej pisał. Ale ta moja trwała długo, nie trzeba było się aż tak bardzo spieszyć.

Co do zagadki - ani Indonezja, ani ta okolica :) Strzelam bez sprawdzania, że Indonezja takiej depresji nie posiada.

Marianka
Marianka - 2024-01-12 11:53
Etiopia!

mamaMa
mamaMa - 2024-01-12 12:13
Oooo i dzieci udało się znów na wyjazd namówic?
;)
Macie już zimowe ferie?

Marianka podała Etiopię, a może to jednak Tanzania?

Powodzenia! Pięknego i obfitującego w pozytywne wrażenia pobytu!

stock - 2024-01-12 12:23
Marianka znowu dobrze trafiła, brawo!

Marianka
Marianka - 2024-01-12 14:06
Też bym tam wróciła :) czy problematyczny region to Tigraj czy Danakil?

joael
joael - 2024-01-12 22:22
Jak będziesz gdzieś sam śmigać daj koniecznie znać! Bo widzę że ciągnie Ciebie w te same rejony co mnie. Jeszcze w Etiopii nie byłem choć planuję za mile Turkisza. Pozdrawiam

stock - 2024-01-12 22:47
@Mamama dzieci się jakoś dały namówić. Tzn Aadam, bo Martyny namawiać nie trzeba. Najgorsze, że może nie zobaczyć konkursów skoków.

@Marianka niezbyt dobrze jest w Amharze, parę miesięcy temu nawet Lalibela była niedostępna.

@Joael pewnie, dam znać.

migot
migot - 2024-01-13 09:26
Oo, ale super! Chyba tej depresji nie zobaczyłam jak strzelałam;) A Indonezja to chyba samej mi się marzy, i mam trochę nadzieję że te okolice sie uda zrealizować w tym roku. Choć będzie to rok zdecydowanie pod znakiem wyjazdów z pracy... ale coś będę przy okazji starała się do nich dorzucić;)

zula - 2024-01-13 15:33
Powodzenia i radości na całej trasie!

mamaMa
mamaMa - 2024-01-13 21:04
Rzeczywiście! To znaczy, że bilety przepadły?
I chociaż ja, gdybym miała wybierać, też wybrałabym miejsce Waszego aktualnego pobytu, to jednak rozumiem, że pewnie żałuje.

stock - 2024-01-14 04:32
Nie, nic nie przepadło, tamte bilety będą zrealizowane po powrocie do Polski.

jekatherine
jekatherine - 2024-01-15 19:32
Super - będę śledzić tym bardziej, że robię kolejne podejście do Etiopii.

Wojtek
Zasoby: 612 wpisów612 2544 komentarze2544 7438 zdjęć7438 0 plików multimedialnych0

10.03.2014 - 02.09.2023

20.04.2024 - 06.05.2024