Geoblog.pl    stock    Podróże    Cypr czyli pierwsza podróż Adasia    Podsumowanie i konkurs dla czytelników

Podsumowanie i konkurs dla czytelników

Polska, Warszawa

Cypr jako pierwszy cel podróży z maluchem sprawdził się znakomicie. Wyjazd krótki, idealna pogoda (no dobra, mogło być trochę cieplej przez pierwsze dwa dni), brak tłumów i dobra infrastruktura sprawiły, że skutecznie odpoczęliśmy od polskiej zimy. Adaś zachowywał się lepiej niż w domu, widać, że ogrom nowych wrażeń wcale mu nie przeszkadza. Podróż powrotną praktycznie w całości przespał i nie płakał prawie w ogóle.

Jeśli chodzi o podróżowanie z wózkiem, na Cyprze jest nieźle, ale nie idealnie. Po miastach chodzi się dość ciężko, wysokie krawężniki spotyka się na większości skrzyżowań. Dodatkowo, czasami chodnik albo się kończy, albo nie nadaje do chodzenia i trzeba przechodzić na drugą stronę, a przejścia dla pieszych brak. Zabytki z racji swojej budowy (sporo zamków) też często wymagają pozostawienia wózka przy kasie. Nie ma z tym oczywiście problemów, Cypryjczycy są bardzo pomocni dla turystów, tym bardziej z małymi dziećmi.

Sam Cypr… no cóż, podobał nam się, ale jakoś szczególnie nie zachwycił. Brakuje tam jakichś spektakularnych atrakcji turystycznych i jest to miejsce raczej do wypoczynku na plaży z małymi przerwami na zwiedzanie. Spędziliśmy tam pięć dni i w naszym przekonaniu to wystarcza na główne atrakcje tej małej przecież wyspy. Przy dwutygodniowym wypoczynku zanudzilibyśmy się na śmierć.

W opisie podróży wskazałem, że to nasz test przed dalszymi i trudniejszymi podróżami z niemowlakiem. Test wypadł bardzo pomyślnie, dlatego też od razu po powrocie kupiłem bilety na podróż trochę dłuższą i trudniejszą. W związku z tym proponuję zabawę dla starych i zupełnie nowych czytelników i sympatyków bloga. Wystarczy zgadnąć, dokąd wybieramy się w następną podróż. Podpowiem, że będzie znacznie dalej, dużo bardziej egzotycznie, ale jednak w kraju cywilizowanym. Zwycięzca otrzyma upominek przywieziony z tej właśnie podróży. Każdy ma jeden strzał, rozstrzygnięcie nastąpi w dniu rozpoczęcia (nie chcę zapeszać, start już w kwietniu :-) ), ale dam znać, czy prawidłowa odpowiedź już padła.

zula - 2013-02-19 19:21
.."Zwycięzca otrzyma upominek przywieziony z tej właśnie podróży"..
Bardzo podoba mi się pomysł konkursu !

krzysieksp
krzysieksp - 2013-02-19 19:46
No to będę strzelał: Japonia:)

BoRa
BoRa - 2013-02-19 21:30
Bardzo lubię konkursy, bo nigdy nie wygrywam :-)
Obstawiam bardzo cywilizowany kraj-kontynent. Czyżby to była Australia?

genek
genek - 2013-02-19 21:32
widze ze troche sie spoznilem. tez chcialem japonia lub australia sa juz zajete , wiec stawiam na kanade.

zula - 2013-02-20 19:56
Nie mam pojęcia .
Myślałam ,że Singapur lecz czytam ,że gorąco i wilgotno ( kierunek zły:( ) .
Oczywiście ciekawa jestem gdzie poleci Adaś - Genek będzie Wam kibicował a ja z lekkim niepokojem poczytam relacje ,
pozdrawiam

marianka - 2013-02-21 03:43
O nie, moje strzały też już zajęte! Myślałam o Kanadzie i Australii też;) Ale jak już obstawione, to chyba strzelę w RPA.

stock
stock - 2013-02-21 22:24
Nie jest prosto znaleźć kraj jednocześnie daleki, egzotyczny i cywilizowany (w naszym rozumieniu), prawda? :) Poprawna odpowiedź już padła, zwycięzca otrzyma ode mnie prywatną wiadomość.

Co mogło jeszcze się załapać? Niektóre tereny USA (np. Alaska, Hawaje), parę wysp Pacyfiku, Nowa Zelandia, z pewnym zastrzeżeniem Chile i Argentyna.

Oczywiście zapraszam do śledzenia kolejnych relacji. Mam nadzieję, że będzie ciekawie, zdradzę, że jestem trochę podekscytowany :)

louis
louis - 2019-01-04 01:49
O ho ho, co ja widzę? Dawno nie zaglądałem na tę klasyfikację najwyżej ocenianych, więc widzę istną rewolucję! Przetasowań mnóstwo, aż miło spojrzeć!
Gratuluję pierwszego miejsca - w pełni zasłużone!

stock
Wojtek