Geoblog.pl    stock    Podróże    Kraj długich nazw    Zagadka
2023

Zagadka

Niemcy
Niemcy, Berlin Anhalter Bahnhof

Zapraszam do relacji z podróży, która miała wyglądać zupełnie inaczej. Nie z rodziną i nie tu, gdzie jedziemy. Pierwotnie miałem lecieć sam (a precyzyjniej - z grupą podróżników, w większości znajomych) do Libii, która na początku roku nieoczekiwanie dla wszystkich otworzyła się na turystów i wprowadziła wizę on arrival. Niestety, najpierw zamachy w Trypolisie, potem katastrofalne powodzie sprawiły, że wiza on arrival poszła w zapomnienie, a południe i wschód kraju stały się niedostępne.

W tej sytuacji wyjazd został odwołany i trzeba było szukać planu B. Musiałem znaleźć coś z siatki KLM/Air France, aby wykorzystać vouchery przyznane nam po opóźnionym locie z Limy.

Lecimy w miejsce, w które z Europy bezpośrednio lotem rejsowym lata chyba tylko Air France, choć jest też sporo czarterów. Do regionu świata, który całkiem niedawno odwiedziłem i opisywałem tutaj, ale dla reszty rodziny będzie absolutną nowością. Do dużego kraju z absolutnie unikalną florą i fauną.

Jeśli dodać do tego tytuł relacji nie będzie problemu ze zgadnięciem, prawda?

marianka - 2023-10-31 08:40
Uwielbiam zagadki! Stawiam na Demokratyczną Republikę Konga, chociaż te czartery mi mało pasują :)

marianka - 2023-10-31 08:43
Albo Wybrzeże Kości Słoniowej.
I wielka szkoda tej Libii! Trzymam kciuki, żeby plan wrócił na tapet w przyszłości :)

stock - 2023-10-31 08:57
Do WKS to może bym jeszcze rodzinę zabrał, ale do DRK raczej nie. Ale to nie to. I nie chodzi o długą nazwę samego kraju, tylko długie nazwy już na miejscu.

zula - 2023-10-31 08:59
Twoje zagadki są dla mnie coraz trudniejsze...ale czytać i obserwować trasę będę.
Powodzenia i dobrego wyjazdu.
Pozdrawiam

Marianka
Marianka - 2023-10-31 17:33
A może Gabon?

Marianka
Marianka - 2023-10-31 17:34
Aaaaa oświeciło mnie! Madagaskar przecież! Zazdroszczę okrutnie!

zula - 2023-10-31 21:52
Gwinea Równikowa...?

stock - 2023-10-31 22:39
Brawo Marianka. Wiedziałem, że dla Ciebie to będzie proste.

migot
migot - 2023-11-01 19:39
Uuu zazdroszczę! To brzmi jak wspaniała przygoda, z dala od jesiennej, polskiej słoty!

A do DRK to bym też rodziny nie brała ;D

stock - 2023-11-01 20:12
To jeszcze parę słów wyjaśnienia. Rzeczywiście Madagaskar jest krajem, do którego bezpośrednio z Europy można się dostać tylko z Francji, i który z racji położenia ma bardzo unikalną florę i faunę. Prawie rok temu byłem na Komorach, które niemalże z Madagaskarem sąsiadują. Jeszcze raz brawo Marianka.

marianka - 2023-11-02 08:47
Haha, aż tak to nie - dopiero za czwartym podejściem się udało. Za bardzo się zasugerowałam Twoim ostatnim wyjazdem do Gwinei Równikowej :)
Bo to, że to będzie Afryka to nie miałam wątpliwości - faktycznie idzie Ci świetnie, żeby to był pierwszy kontynent, na którym odwiedzisz wszystkie kraje!!

mamaMa
mamaMa - 2023-11-05 19:26
Kraj długich nazw to dla mnie jednak Islandia;) Tam chyba jeszcze nie byłeś?

Powodzenia i trzymam kciuki za wyprawę. Na pewno będzie ekscytująca!

Wojtek
Zasoby: 612 wpisów612 2544 komentarze2544 7438 zdjęć7438 0 plików multimedialnych0

10.03.2014 - 02.09.2023

20.04.2024 - 06.05.2024