Geoblog.pl    stock    Podróże    Rodzinnie do Czarnej Afryki - Wyspy Świętego Tomasza i Książęca (plus Portugalia)    Dokąd tym razem?
2017

Dokąd tym razem?

Polska, Warszawa

Wyjazd zbliża się wielkimi krokami - już za dwa dni wylatujemy. Zgodnie z geoblogową tradycją proponuję czytelnikom zabawę w zgadywanie miejsca naszej podróży. Zwycięzca otrzyma pocztówkę (mam nadzieję, że będzie dochodzić sprawniej niż z Palau, gdzie na trzy wysłane dostarczono jedną... po dwóch miesiącach).

Poniżej kilka podpowiedzi:

1. Jedziemy w zupełnie nową dla nas część świata,

2. Kraj jest niezmiernie rzadko odwiedzany, nawet w porównaniu z Palau jest turystyczną dziurą. Regularnie znajduje się w pierwszej dwudziestce najrzadziej odwiedzanych krajów i póki co nie ma śladu bytności tam żadnego z użytkowników Geobloga.

3. Region, w którym kraj się znajduje, jest raczej niepolecany dla małych dzieci, ale ten kraj to chlubny wyjątek.

4. Można się tam dostać bezpośrednio z Europy, ale regularne połączenia są tylko z jednego państwa.

5. Kraj ma naprawdę dobrą walutę ;-) i postaram się zachować drobną monetę dla Zuli (piszę, że się postaram, bo monety podobno nie są tam w ogóle używane).

Miłej zabawy i powodzenia!

BPE
BPE - 2017-06-08 08:37
Może Komory - ale chyba nie, bo pisze, że tam dużo moskitów i malaria

Może Kiribati ?

tealover
tealover - 2017-06-08 11:33
Boliwia?

genek
genek - 2017-06-08 12:31
República Democrática de São Tomé e Príncipe. Waluta 1 dobra = 100 centymow , doleciec mozna tylko z Portugalii, nie ma opisu tego kraju na geoblogu , ale wkrótce będzie :)).

zielonagora
zielonagora - 2017-06-08 14:02
BRAWO Genek!! :)

zula - 2017-06-08 16:45
Genek wie ! Zielonagóra wie !
Stoc leci...a zula się już cieszy !

Wspaniałych dni dla całej rodziny.
Powodzenia i radości :-)

stock - 2017-06-08 16:48
To ja potwierdzę - Genek wygrywa, lecimy na Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą. Za dużo informacji chyba dałem, skoro tak łatwo poszło :-)

genek
genek - 2017-06-08 17:01
Super!!! To pierwszy konkurs jaki udało mi się wygrać :). Ostatnia podpowiedz jednoznacznie wskazywała na kraj , bez niej byłoby o wiele trudniej i nie byłoby pewności czy dobrze się trafiło. Powodzenia w Afryce - macie szanse stanąć na równiku !!!

BPE
BPE - 2017-06-08 18:08
toż to jakas abstrakcja !
Czy to kolonia portugalska ?
zdradź jak wyszukałeś połaczenie !

stock - 2017-06-08 19:03
Tak, to była kolonia portugalska i po portugalsku się tam ciągle mówi. Ostatnio pojawiło się wiele super tanich połączeń z Lizbony (nawet 350 EUR w dwie strony, ale na ogół w porze deszczowej). Ja zapłaciłem koło 450 EUR za porę suchą, i biorąc pod uwagę, że Martyna nie ma jeszcze dwóch lat, całość wyszła całkiem znośnie. Bilety można łatwo znaleźć w multiwyszukiwarkach typu skyscanner.

Z ciekawostek - Sao Tome to jeden z zaledwie czterech krajów bez żadnego wpisu na Geoblogu. Pozostałe puste to tzw. "terytoria zależne", czasami dość dziwnie definiowane.

Na równiku być może staniemy, choć nie zamierzamy nocować na Ilheu das Rolas.

marianka - 2017-06-12 09:21
Nie wierzę! Ale czad!!!!
Przyznam, że zawsze, wodząc palcem po mapie po cichu marzyłam o odwiedzinach w tym miejscu, więc z jednej strony bardzo zazdroszczę, a z drugiej cieszę się, że ktoś przeciera szlaki! Jak zwykle, będę wiernym czytelnikiem :)

mamaMa
mamaMa - 2017-06-12 22:54
Swietnie! Jestem przeogromnie ciekawa wrazen:-)
A jakie sa pozostale trzy kraje tutaj nie opisane?

Stock
Stock - 2017-06-12 22:59
Wspomniane przez BPE Komory, Mikronezja i Nauru. Oprocz tego są kraje z ,wpisami' Jana Pawła II, ktorego trudno uznać za użytkownika geobloga

zielonagora
zielonagora - 2017-06-27 21:51
Co tam u Was? Jak udala sie wycieczka?

stock - 2017-06-27 21:54
Właśnie jestem w trakcie pisania pierwszej notki po powrocie. Wszystko się udało, ale zanim o Afryce, pierwsze kilka wpisów poświęcę Portugalii. Mam nadzieję, że pierwszy powstanie jeszcze dziś :-)

Wojtek

12.01.2024 - 28.01.2024